Filozofia studiowania MBA HR

Filozofia studiowania Kozminski MBA

Filozofia studiowania MBA HR

Ukończenie studiów MBA w Akademii Leona Koźmińskiego to ważny wyróżnik w CV naszych absolwentów.

Nasi absolwenci wyróżniają się nie tylko z tłumu menedżerów, ale i spośród innych absolwentów MBA w Polsce. Z jakiego powodu?

Jakość naszych programów MBA jest potwierdzana przez międzynarodowe certyfikaty i akredytacje: AACSB, EQUIS i AMBA. Są to tak zwane trzy korony, o których zdobycie ubiegają się najlepsze szkoły biznesu. Na świecie jest tylko 99 uczelni (mniej niż 1 % wszystkich szkół wyższych), które posiadają te trzy akredytacje. Takie wyróżnienie zobowiązuje i nakłada na nas obowiązek ciągłego doskonalenia się. Dzięki temu pracodawcy zatrudniający absolwentów uczelni, która otrzymała tej klasy akredytacje, mają pewność, że kandydaci posiadają gruntowną wiedzę i umiejętności pozwalające skutecznie realizować powierzone zadania.

EQUIS
AMBA
AACSB

Naszym kolejnym wyróżnikiem są wysokie pozycje w rankingach szkół wyższych. Znajdujemy się na wysokie miejscu w rankingu European Business Schools dziennika Financial Times. Nasz program Executive MBA jest również rankingowany przez Financial Times, jako jedyny MBA z Polski. Nieprzerwanie od początku istnienia Uczelni  lat jesteśmy na pozycji nr 1 w krajowym rankingu „Perspektyw”.

TWÓJ PROGRAM MBA

520 godzin zajęć = cztery semestry studiów to czas, który pozwoli Ci zrozumieć funkcjonowanie organizacji jako całości wraz z jej otoczeniem biznesowym. Poprowadzimy Cię od ekonomii i finansów poprzez strategię organizacji aż do tego, jak współpracować z ludźmi i budować relacje z partnerami biznesowymi.

Wszyscy rozpoczniecie naukę wspólnie na tzw. programie menedżerskim (400 godzin zajęć lekcyjnych), niezależnie od wybranej specjalizacji. Dlaczego? Ponieważ po pierwsze jesteście menedżerami, a dopiero w dalszej kolejności specjalistami w danym obszarze: finansowym, inżynierskim, zarządzania kapitałem ludzkim, znawcą w obszarze logistyki czy digitalu. Szczególnie będą to cenne dwa lata dla szefów działów HR, ponieważ oprócz zdobywania wiedzy będziecie mieli okazję, na bieżąco w sali wykładowej, zobaczyć i doświadczyć, jak osoby z różnych części organizacji różnie nadają priorytety, oceniają sytuację biznesową, postrzegają współpracę czy produktywność ludzi i organizacji. Dzięki temu doświadczeniu będzie Wam łatwiej rozumieć potrzeby organizacyjne i szybciej budować zaangażowanie, efektywną współpracę i komunikację w organizacji, tak aby była ona konkurencyjna i atrakcyjna na rynku. Taka też idea przyświecała twórcom pierwszych programów MBA. W dzisiejszym świecie jest to w dalszym ciągu świadoma polityka na studiach MBA. Uczymy, jak funkcjonuje cała firma, dajemy wiedzę menedżerską i pozwalamy doświadczać różnorodności. Dzięki połączeniu osób z różnych branż wymienisz się doświadczeniami biznesowymi z innymi menedżerami i przedsiębiorcami, których poznasz na studiach.

TWÓJ PROGRAM MBA

Dbamy o zróżnicowanie osób w grupie zajęciowej, tak aby trafili do niej ludzie, którzy mają różne perspektywy i doświadczenia. Poznasz ludzi, którzy myślą inaczej. Znacznie poszerzysz sieć kontaktów biznesowych.

Moduły realizowane w pierwszej części studiów uczą spojrzenia na organizację jako całość – od budowania strategii firmy poprzez marketing i finanse. Dla HR-owców będą one okazją do zrozumienia swoich partnerów biznesowych, poznania ich języka, tak aby w przyszłości mogli być proaktywną częścią organizacji, wspierającą biznes w ich działaniach, przewidującą potrzeby człowieka w zmieniającej się kulturze. W drugiej części studiów, mając świadomość, iż rola HR-u w dzisiejszym świecie rośnie, a przedstawiciele HR coraz częściej trafiają do zarządów firm, naszym celem będzie zapoznać Cię z najnowszymi trendami w tym zakresie, dać szansę współpracować z doświadczonymi menedżerami, którzy będą się z Tobą dzielić swoimi doświadczeniami i wiedzą wyniesioną z najlepszych organizacji na rynku z perspektyw stanowisk krajowych, regionalnych i światowych.

Po semestrach, podczas których realizowany jest program menedżerski, studenci kontynuują naukę na wybranej ścieżce specjalizacyjnej. Składa się na nią 120 godzin zajęć.

Budowanie relacji pomiędzy uczestnikami studiów MBA będzie odbywać się poprzez wspólne ćwiczenia, prace grupowe oraz pisanie projektu doradczego. Nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych będą też sprzyjać dodatkowe spotkania tematyczne, organizowane dla studentów i absolwentów MBA, zawsze łączone z sesjami wymiany doświadczeń.

Orientacja na biznes

Te wszystkie działania pozwolą Ci nie tylko poznać osoby ze swojej specjalizacji, ale dadzą szansę na bardzo szeroki networking i głęboką perspektywę biznesową.  I to jest głównym celem studiowania MBA.